چهارشنبه ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۷
تازه ها
شما اینجا هستید: خانه » نظام مالیات ارزش افزوده

نظام مالیات ارزش افزوده

تغییر مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی

  به گزارش تامین نتـــ به نقل از سازمان امور مالیاتی کشور: تاسال ۹۴ صاحبان کلیه مودیان مالیاتی اعم از اشخاص حقیقی، مالکین واحدهای اجاری و اکثر اشخاص حقوقی تا پایان تیرماه فرصت داشتند، اظهار نامه مربوط به درآمدهای عملکرد سال قبل خود را به ادارات امور مالیاتی ارائه نمایند ... بیشتر بخوانید »

جرائم و تخلفات مربوط به سه ماهه ارزش افزوده

تخلفات منظور شده در قانون مالیات بر ارزش افزوده مطابق ماده (۲۲) و (۲۳) به‌صورت خلاصه به قرار ذیل است: -عدم ثبت نام درمهلت مقرر : معادل هفتادو پنج درصد(۷۵%)مالیات متعلق تا تاریخ ثبت نام است. – عدم صدور صورتحساب : معادل یک برابر مالیات متعلق است. – عدم درج ... بیشتر بخوانید »

– نحوه محاسبه اضافه کاری در قانون کار به چه صورت می باشد؟

اساساً محاسبه اضافه کاری بر مبنای مزد یک ساعت به علاوه چهل درصد صورت می گیرد به عبارت دیگر مزد یک ساعت اضافه کاری برابر است با مزد یک ساعت کار عادی به اضافه ۴۰% فوق العاده اضافه کاری که در این زمینه شیوه قانونی محاسبه که در اجراء با ... بیشتر بخوانید »

ارائه اظهارنامه ماليات بر ارزش افزوده فصل بهار تا 15تيرماه

  معاون ماليات بر ارزش افزوده سازمان امور مالياتي کشور گفت: موديان ماليات بر ارزش افزوده مي توانند تا پانزدهم تيرماه ، اظهارنامه هاي دوره بهار 93 را به صورت الکترونيکي به سازمان امور مالياتي کشور ارائه دهند. به گزارش رسانه مالياتي ايران، عليرضا طاري بخش با اشاره به اينکه ... بیشتر بخوانید »

فعاليت هاي انتشاراتي معاف از ماليات هستند

    معاون ماليات هاي مستقيم سازمان امور مالياتي کشور گفت: طبق قانون ماليات هاي مستقيم فعاليت هاي صرفا انتشاراتي از ماليات معاف هستند. به گزارش رسانه مالياتي ايران، حسين وکيلي با بيان اين مطلب ، گفت: طبق بند ل ماده 139 قانون ماليات هاي مستقيم فعاليت هاي انتشاراتي و ... بیشتر بخوانید »

امکان ارائه اظهارنامه مالياتي بدون مراجعه به ادارات

رييس کل سازمان امور مالياتي کشور، گفت: در صورتيکه موديان اقدام به ارائه الکترونيکي اظهارنامه مالياتي و دريافت کد رهگيري از سامانه نمايند، ضرورتي ندارد براي تحويل نسخه کاغذي به ادارات مراجعه کنند. به گزارش رسانه مالياتي ايران، علي عسکري با بيان اين مطلب ، گفت: به منظور تکريم موديان ... بیشتر بخوانید »

با افتتاح ساختمان هاي جديد مالياتي گامي عملي در ارايه خدمات شايسته به موديان محقق شد

همزمان با آغاز فصل مالياتي و در راستاي ارايه خدمات شايسته و تسهيل امور مالياتي موديان، با حضور رييس کل سازمان امور مالياتي دو ساختمان جديد مالياتي افتتاح شد. به گزارش رسانه مالياتي ايران، دکتر عسکري رييس کل سازمان امور مالياتي صبح امروز به همراه تني چند از مسولين ستاد ... بیشتر بخوانید »

پرسش وپاسخهای فنی وحقوقی

1- شمول قانون ماليات بر ارزش افزوده بر فعالان اقتصادي و فعاليت‌هاي اقتصادي چگونه است؟ عرضه كالاها از طريق هر نوع معامله (بيع، صلح، هبه و …) و ارائه خدمات در قبال ما به ازاء و براي غير در ايران و همچنين واردات آن‌ها به استثناي موارد معاف مصرح در ... بیشتر بخوانید »

معافيت تاکسيرانان و وانت بارها

رييس کل سازمان امور مالياتي کشور از معافيت موديان صاحبان مشاغل خودرو خبرداد و گفت: تاکسيرانان و وانت بارها از پرداخت ماليات بر عملکرد سال 92 معاف هستند. به گزارش رسانه مالياتي ايران، علي عسکري با اشاره به تسهيلات در نظر گرفته شده براي موديان صاحبان مشاغل خودرو گفت: با ... بیشتر بخوانید »

ماليات موديان مشاغل تقسيط مي شود

          رييس کل سازمان امور مالياتي کشور از ارائه تسهيلات به مودياني که ماليات خود را به صورت الکترونيکي ارائه و پرداخت کنند خبرداد و گفت: ماليات موديان مشاغل تقسيط مي شود. به گزارش رسانه مالياتي ايران، علي عسکري از ارائه تسهيلات به موديان ماليات بر درآمد مشاغل خبرداد و ... بیشتر بخوانید »

رفتن به بالا