چهارشنبه ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۷
تازه ها
شما اینجا هستید: خانه » ۱۳۹۵ » تیر

بایگانی/آرشیو ماهانه: تیر ۱۳۹۵

مشوق‌های مالیاتی برای اشخاص حقوقی و اشخاص حقیقی

مشوق‌های مالیاتی برای اشخاص حقوقی و اشخاص حقیقی نحوه اعطای جایزه خوش حسابی (موضوع ماده ۱۸۹ قانون مالیات‌های مستقیم) اعلام شد. به مودیان محترم خوش حساب مالیاتی که طی سه سال متوالی تکالیف مالیاتی خود را با رعایت تمامی شرایط ذیل انجام داده باشند، معادل ۵% اصل مالیات سه سال ... بیشتر بخوانید »

کمک هزینه ازدواج تامین اجتماعی به چه کسانی تعلق می گیرد؟

معاون فنی ودرآمد سازمان تامین اجتماعی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آنا در مورد خبری مبنی بر اعطای هدیه ۸۱۲ تومانی سازمان تامین اجتماعی  به زوجینی که در سال ۹۰ تا ۹۵ عقد کرده اند، اظهار کرد: براساس ماده ۸۵ قانون بیمه تامین اجتماعی به بیمه شده زن ... بیشتر بخوانید »

۳۰ تیر مهلت تسلیم گزارشات فصلی دوره بهار سال ۹۵

              کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی مکلفند فهرست معاملات خود را بصورت فصلی ( بر اساس سال شمسی ) تا یک ماه پس از پایان هر فصل بصورت الکترونیکی از طریق پورتال سازمان یا در محیط رایانه ای طبق فرم موجود در دستورالعمل به ... بیشتر بخوانید »

ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده فصل بهار تا ۱۵تیرماه۱۳۹۵

                  بر اساس قانون، ۱۵ روز فرصت است تا پس از گذشت یک فصل مؤدیان مالیات بر ارزش افزوده اظهارنامه‌های خود را ارائه دهند  . معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور گفت: مودیان مالیات بر ارزش افزوده می توانند ... بیشتر بخوانید »

بخشودگی بدهی مالیاتی تا سقف یک میلیون تومان

رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور طی بخشنامه‌ای بخشودگی بدهی‌های مالیاتی موضوع تبصره ماده ۱۳۰ قانون مالیات‌های مستقیم آخرین اصلاحیه مصوب ۱۳۹۴/۴/۳۱ را ابلاغ کرد. در این بخشنامه آمده است: به‌منظور کاهش هزینه وصول بدهی مالیات‌هایی که  درآمد مربوط یا تعلق آن‌ها  قبل از سال ۱۳۸۱ است و با توجه به ... بیشتر بخوانید »

چگونگی محاسبه حق بیمه کارآموزان

براساس قانون تأمین‌اجتماعی، حق‌بیمه کارآموزان باید به نسبت مزد یا حقوق آنان پرداخت شود. براساس ماده ٣٣ قانون تأمین‌اجتماعی کسانی که فقط برای فراگرفتن حرفه خاص، کارآموزی یا ارتقاء مهارت برای مدت معین در مراکز کارآموزی و یا آموزشگاه‌های آزاد آموزش می‌بینند و افرادی که به موجب قرارداد کارآموزی به ... بیشتر بخوانید »

بخشودگی جرائم سازمان تامین اجتماعی

جزییات استفاده از  بخشودگی جرائم توسط سازمان تامین اجتماعی اعلام شد: سازمان تامین اجتماعی بخشنامه دائمی جهت استفاده کارفرمایان از بخشودگی جرائم را اعلام کرد . بر اساس این بخشنامه کارفرمایان خوش حساب که در دوره ای دچار بحران میشوند میتوانند با تقسیط بدهی از بخشودگی جرائم استفاده نمایند. در ... بیشتر بخوانید »

جدول مشوق‌های مالیاتی برای صاحبان مشاغل

براساس  اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم مصوب ۱۳۹۴/۰۴/۳۱   و در راستای حمایت از صاحبان مشاغل نرخ مالیات بر درآمد مشاغل کاهش یافته است. تا پایان عملکرد سال ۱۳۹۳ نرخ‌ها در ۵ طبقه از ۱۵% تا ۳۵% تقسیم بندی شده بود، لذا با توجه به اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم، برای عملکرد ... بیشتر بخوانید »

سوالات متداول درمورد اظهارنامه حقوقی عملکردسال۹۴

اگر مودی هنگام ثبت اظهارنامه بند مشمول و یا نوع مودی (حقیقی / حقوقی) را اشتباه ثبت نماید، چه باید کرد؟ در صورتی که در موعد قانونی ارسال اظهارنامه باشد مودی می بایست اظهارنامه اصلی ثبت نماید و در صورتی که خارج از موعد قانونی باشد مودی اظهارنامه نداده محسوب ... بیشتر بخوانید »

سوالات متداول درمورد اظهارنامه املاک عملکردسال۹۴

مودیانی که در یک ملک شریک هستند چگونه می بایست اظهارنامه ملک مورد نظر را ثبت نمایند؟ در اظهارنامه املاک اظهارنامه شراکت وجود ندارد به همین خاطر می بایست هر فرد بصورت مجزا و به میزان سهم خود اقدام به ثبت و ارسال اظهارنامه نماید. هنگام ثبت اظهارنامه املاک در ... بیشتر بخوانید »

رفتن به بالا