چهارشنبه ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۷
تازه ها
شما اینجا هستید: خانه » ۱۳۹۵ » مهر

بایگانی/آرشیو ماهانه: مهر ۱۳۹۵

۳۰ مهرمهلت ارسال لیست حقوق شهریور ماه به امور مالیاتی

۳۰ مهرمهلت ارسال لیست حقوق شهریور ماه به امور مالیاتی . . . ماده ۸۶ پرداخت کنندگان حقوق هنگام هر پرداخت یا تخصیص آن مکلف اند مالیات متعلق را طبق مقررات ماده ( ۸۵ ) این قانون محاسبه و کسر و ظرف یکماه ضمن تسلیم فهرستی متضمن نام و نشانی دریافت ... بیشتر بخوانید »

چگونه شکایت شغلی خود را پیگیری کنیم؟

۱.هیئت‌های حل اختلاف وزارت کار: این هیئتها که در ادارات کار استانها تشکیل میشوند، به شکایات کارگران علیه کارفرمایان و برعکس در چارچوب روابط کار و ضوابط مندرج در قانون کار رسیدگی میکنند. ۲.دیوان عدالت اداری: یکی از وظایــف و اختیارات این دیوان رسیدگی به شکایات و اعتراضات مردم نسبت ... بیشتر بخوانید »

چه مسائلی بیشتر باعث اختلاف حقوقی کارگران و کارفرمایان می‌شود؟

در سال ۹۴ حدود ۹۳۴ هزار و ۱۳۱ پرونده اختلافات شغلی در بازار کار ایران ثبت شده است. آماری که نشان‌دهنده افزایش تعداد پرونده‌ها در دو سه سال گذشته۸ بوده است. جدیدترین آمارهای ارائه شده از سوی وزارت کار نشان می دهد در سال ۹۲ تعداد پرونده‌های اختلاف در بازار ... بیشتر بخوانید »

۳۰مهر آخرین مهلت تسلیم گزارشات فصلی دوره تابستان سال ۹۵

  کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی مکلفند فهرست معاملات خود را بصورت فصلی ( بر اساس سال شمسی ) تا یک ماه پس از پایان هر فصل بصورت الکترونیکی از طریق پورتال سازمان یا در محیط رایانه ای طبق فرم موجود در دستورالعمل به اداره امور مالیاتی ذیربط تحویل نمایند ... بیشتر بخوانید »

حد نصاب معاملات سال ۹۵

  جهت گزارشات فصلی حد نصاب معاملات کوچک در سال ۱۳۹۵ از ۱۳٫۹۰۰٫۰۰۰ ریال به مبلغ ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال افزایش یافت … الف – نصاب معاملات موضوع ماده (۳) قانون برگزاری مناقصات به شرح زیر تعیین می شود معاملات کوچک : معاملاتی که تا سقف مبلغ دویست میلیون (۲۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال باشد ... بیشتر بخوانید »

ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده فصل تابستان تا ۱۵مهرماه

معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور گفت: مودیان مالیات بر ارزش افزوده می توانند تا پانزدهم مهرماه ، اظهارنامه های دوره تابستان۹۵را به صورت الکترونیکی به سازمان امور مالیاتی کشور ارائه دهند. مودیان مالیات بر ارزش افزوده موظف اند هر سه ماه یک بار اظهارنامه های مالیاتی ... بیشتر بخوانید »

چه رشته‌هایی می‌توانند با کارت مهارت، بیمه تامین‌اجتماعی شوند؟

کارت مهارت فنی در شغل ساختمانی که فرد در آن اشتغال دارد از طریق مراجعه به سایت سازمان آموزش فنی‌وحرفه ای و گذراندن دوره‌های ‌آموزشی و طی مراحل و کسب امتیاز مربوطه صادر می‌شود. چه رشته های با داشتن کارت مهارت از سازمان فنی حرفه ای کشور تحت پوشش بیمه ... بیشتر بخوانید »

۴۰۰۰ شرکت کدفروش در لیست سیاه سازمان امور مالیاتی کشور قرار دارند.

قائم مقام سازمان امور مالیاتی از قرار گرفتن ۴۰۰۰ شرکت کد فروش در لیست سیاه سازمان امور مالیاتی خبر داد.  به گزارش ایسنا، قاسم پناهی در نشست سازمان امور مالیاتی کشور با اعضای اتاق بازرگانی و رؤسای اتحادیه‌ها، از شناسایی ۴٠٠٠ شرکت کد فروش و قرار گرفتن آنها در لیست ... بیشتر بخوانید »

قراردادهای موقت هم مشمول قانون کار است.

هادی ابوی در گفت‌وگویی درباره قراردادهای کار گفت: برخی کارفرمایان تصور می‌کنند اگر قرارداد ۲۹روزه با کارگران منعقد کنند، می توانند قانون را دور بزنند اما واقعیت این است که کارگران با داشتن قرارداد ۲۹روزه هم باید مزایای قانونی را دریافت کنند. ابوی با اشاره به تبصره۲ماده۷قانون کار گفت: دولت بایستی ... بیشتر بخوانید »

بخشنامه معافیت مالیاتی حقوق سال ۹۵

با عنایت به بند (الف) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور که به موجب آن سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده (۸۴) قانون مالیات‌های مستقیم مصوب ۱۳۶۶/۱۲/۰۳ و اصلاحات بعدی آن در سال ۱۳۹۵، مبلغ یکصد و پنجاه شش میلیون (۱۵۶.۰۰۰.۰۰۰) ریال در سال تعیین گردیده است و براساس ... بیشتر بخوانید »

رفتن به بالا