چهارشنبه ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۷
تازه ها
شما اینجا هستید: خانه » بیمه تامین اجتماعی » پرسش و پاسخ بیمه تامین اجتماعی » سوالاتی راجع به بیمه

سوالاتی راجع به بیمه

download

۱- چرا برخی شعب تأمین اجتماعی به روزهای کارکرد هر بیمه شده که در محل مشخص شده در لیست‌هادرج می‌شود، توجهی نمی‌کنند و اصرار به پرداخت حق بیمه کارگران برای یک ماه کامل دارند؟ ‌ ‌

۲-  ‌چرا برای مشکل تشخیص اشتباه هویت کارگاه از سوی بازرسان بیمه‌ای که باعث بروز مشکلاتی برای کارفرمایان و شعب تأمین اجتماعی می‌گردد، چاره‌ای مناسب اندیشیده نمی‌شود؟

۳- ‌براساس قانون تأمین‌اجتماعی، کارفرما یک ماه فرصت دارد که لیست دستمزد کارکنان را به شعبه تأمین اجتماعی ارایه و حق بیمه مربوط را پرداخت کند. اقدام شعب تأمین‌اجتماعی در مورد تنظیم برنامه زمان‌بندی تسلیم لیست، هر چند عملی بسیار مثبت است، اما چرا شعب تأمین اجتماعی از پذیرش لیست کارفرمایان در خارج از برنامه زمان‌بندی، خودداری می‌کنند؟

اینها یسری از سوالاتی است که از سوی کارفرمایان از سازمان تامین اجتماعی پرسیده می شود و حال ببینیم که تامین اجتماعی به این سوالات چگونه پاسخ میدهد:

پاسخ:

۱-سیستم محاسبات بیمه‌ای در شعب تأمین اجتماعی، به گونه‌ای اصلاح شده است که در حال حاضر کلیه اطلاعات ثبت شده در لیست‌های ارسالی از سوی کارفرمایان اعم از روزهای کارکرد، شروع کار و ترک کار هر یک از کارکنان را لحاظ می‌کند. ‌ ‌

۲- تشخیص هویتی کارگاه‌هایی که از سوی بازرسان بیمه‌ای تأمین اجتماعی مورد بازرسی قرار می‌گیرند، با بازرس اعزامی نیست. اطلاعات هویتی کارگاه‌هایی که در هر روز باید مورد بازرسی قرار گیرند، براساس اطلاعات ثبت شده در سیستم، توسط مسئول بازرسی شعبه از سیستم مکانیزه، اخذ و به بازرسی تحویل می‌شود. همکاری کارفرمایان در ارایه اطلاعات دقیق و جامع و اصلاح ضوابط نامنویسی کارگاه‌ها از سوی سازمان تأمین اجتماعی (که در حال پیگیری است)، موجب حل این مشکل خواهد شد. ‌ ‌

۳-برنامه زمان‌بندی دریافت لیست و حق بیمه برای تسریع و تسهیل کار کارفرمایان تنظیم شده است و در صورت مراجعه کارفرمایان در خارج از برنامه زمان‌بندی اما در مهلت قانونی، شعب تأمین اجتماعی کماکان ملزم به اخذ لیست هستند.

شما عزیزان میتونید سوالات خود را با دکتر تامین در میان بزارید…..

 

مرجع: سایت ارقام نگر

۴ نظر

 1. سلام از شرکتی مبلغ حقوق و همچنین سنوات طلبکارم پس از مراجعات مکرر به اداره کار واخذ رای ودرخواست توقیف اموال از اجراییات دادگستری متوجه شدهام که کارخانه مدتی است که تعطیل شده و کلیه اموال در گرو بانک و در پلمب بانک میباشد و عملا دریافت طلبم از شرکت میسر نیست ایا میتوانم از خود شرکا شکایت کنم شرکت نساجی و سهامی خاص میباشد

  • با سلام و احترام
   قانونا نمیتوانید از شرکا شکایت بفرمایید زیرا شرکت دارای شخصیت حقوقی مستقل میباشد ولی شاید بتوان از اعضای هیات مدیره شکایت کرد پیشنهاد میشود با یک مشاور حقوقی مشورت بفرمایید.

 2. با سلام در شهر ما مشاوری که در این زمینه تخصص داشته باشد وجود ندارد شما میتوانید کسی را معرفی نمایید ممنون

  • با سلام و احترام
   اول اینکه شهر شما کجاست و دوم اینکه اگر شما مشاور را برای پرسیدن سوالات و ابهامات می خواهید دکتر تامین تمام سوالات شما را پاسخ میدهد و اگر مشاور جهت شرکت در هیاتها میخواهید میتوانید از بازنشسته های تامین اجتماعی شهر خودتان که سابقه خوبی دارند استفاده نمایید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر داده نمی شودخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به بالا