سه شنبه ۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸
تازه ها
شما اینجا هستید: خانه » بیمه تامین اجتماعی » اخبار بیمه » قراردادهای موقت هم مشمول قانون کار است.

قراردادهای موقت هم مشمول قانون کار است.

capture

هادی ابوی در گفت‌وگویی درباره قراردادهای کار گفت: برخی کارفرمایان تصور می‌کنند اگر قرارداد ۲۹روزه با کارگران منعقد کنند، می توانند قانون را دور بزنند اما واقعیت این است که کارگران با داشتن قرارداد ۲۹روزه هم باید مزایای قانونی را دریافت کنند.

ابوی با اشاره به تبصره۲ماده۷قانون کار گفت: دولت بایستی کارهای دائم و غیر دائم را مشخص کند، اگر آئین نامه این ماده قانونی تدوین شود و از طرفی کارهای دائم و غیردائم از یکدیگر احصاء و کارگران در کارهای دائم مشغول شوند دیگر نگران قراردادهای دو ماهه، سه ماهه، شش ماهه نخواهند بود.

دبیر کانون عالی انجمن های صنفی کارگران اظهار داشت:دولت اگر به وظیفه خود در زمینه اجرای قانون کار عمل کند، دیگر مسائل اختلافی بین نیروی کار و کارفرما به حداقل ممکن خود خواهد رسید. وقتی قراردادها مکتوب و مشخص باشد و در ۴ نسخه تنظیم شود، دیگر نیازی به تشکیل بسیاری از پرونده های شکایت در مراجع حل اختلاف نخواهد بود؛ اما مشکل این است که در حال حاضر تعداد بسیار زیادی قرارداد یکطرفه معمولاً از سوی کارفرمایان ارائه می شود.

کارفرمایان محترم میتوانند برای ارسال و پرداخت لیست بیمه کارگران خوداعم از(قراردادی و پیمانکاری باردیف پیمانهای مختلف )به مرکز تامین نت مراجعه کنند.

منبع: iranaccnews.com

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر داده نمی شودخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به بالا