چهارشنبه ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۷
تازه ها
شما اینجا هستید: خانه » بیمه تامین اجتماعی » اخبار بیمه » ملاک تشخیص سن برای برخورداری از مزایای تامین اجتماعی،شناسنامه ارائه شده دربدو بیمه شدن است.

ملاک تشخیص سن برای برخورداری از مزایای تامین اجتماعی،شناسنامه ارائه شده دربدو بیمه شدن است.

%db%8c%da%a9%d9%be%d8%a7%d8%b1%da%86%d9%87-%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c

ملاک تشخیص سن برای برخورداری از مزایای تأمین‌اجتماعی، شناسنامه‌ای است که در بدو بیمه‌شدن به این سازمان ارائه شده یا می‌شود.

روابط عمومی این اداره کل با صدور اطلاعیه ای با اعلام این مطلب افزوده:هرگونه تغییراتی که پس از آن در شناسنامه بیمه‌شده روی دهد برای سازمان تأمین‌اجتماعی معتبر نخواهد بود.

اطلاعیه ادامه داده است:گفتنی است، افراد تحت‌تکفل بیمه‌شده نیز مشمول این قانون هستند.
در بخش دیگری از اطلاعیه اشاره شده:از آنجایی که سن افراد در احراز شرایط قانونی پرداخت مستمری بازنشستگی و بازماندگان مؤثر است، قانون مزبور در تاریخ ٨ /٨/ ٧٩ به قانون تأمین‌اجتماعی الحاق و از همان تاریخ نیز اجرا شد، بنابراین تاریخ تولد مندرج در شناسنامه اولیه‌ای که بیمه‌شدگان اصلی و یا تبعی در بدو بیمه‌شدن به شعب تأمین‌اجتماعی ارائه می‌کنند، ملاک عمل خواهد بود و هرگونه تغییری که پس از تصویب این قانون در تاریخ تولد بیمه‌شدگان انجام شود، سازمان تأمین‌اجتماعی آن تغییرات را لحاظ نخواهد کرد.

بیمه شدگان محترم میتوانند برای جمع آوری سوابق بیمه ای خود به مرکز تامین نت مراجعه کنند.

منبع:hacc.ir

۲ نظر

 1. پدر من دوازده سال سابقه کار داره سختی زیان آور براش رد نشده سال نود و شش که بیاد میشه شصت ساله سربازیشم نخریدیم
  میخاستم ببینم چیکار کنیم که بازنشسته بشه چقد باید پرداخت کنیم به بیمه

  • با سلام و احترام
   با توجه به سابقه اعلام شده هنگامی که شصت سال تمام شود میتواند با ۱۲ روز حقوق ماهیانه بازنشسته شود اگر بخواهید سربازی را نیز خریداری نمایید مدت سربازی نیز به سوابق اضافه میشود مثلا اگر ۲ سال سربازی باشد ۲ روز به حقوق بازنشستگی اضافه میشود نحوه محاسبه سربازی برابراست با (میانگین حقوق ۲۴ ماه آخر)*۷%*(مدت سربازی به ماه)
   و نحوه محاسبه حق بیمه ۴% سخت و زیان آور در سایت آمده است

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر داده نمی شودخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به بالا